Дефект (дефект) – кожне окреме відхилення від вимог, встановлених для продукції.
Нерівний торець рулону паперу (картону) (неровный торец рулона бумаги (картона)) – дефект у вигляді виступів або заглиблень на торці рулону паперу (картону).
Пошкоджений рулон паперу (картону) (поврежденный рулон бумаги (картона)) – дефект, що відзначається розривами або вм’ятинами на торці рулону або на його поверхні, відмінністю форми рулону від циліндричної.
Нерівномірна щільність намотування рулону паперу (картону) (неравномерная плотность намотки рулона бумаги (картона)) – дефект, що відзначається наявністю в рулоні місць із різною щільністю намотування за шириною або опуклостей на бічній поверхні рулону.
Нерівний обріз крайки паперу (картону) (неровный обрез кромки бумаги (картона)) – дефект у вигляді ворсистої крайки полотна паперу (картону), що виникає під час його розрізування тупими ножами.
Внутрішньорулонний дефект паперу (картону) (внутрирулонный дефект бумаги (картона)) – дефект, що виявляється під час розмотування рулону паперу (картону).
Обрив у рулоні паперу (картону) (обрыв в рулоне бумаги (картона)).
Склеювання шарів паперу (картону) в рулоні (склеивание слоев бумаги (картона) в рулоне) – дефект, що виникає внаслідок попадання клею на торець рулону під час його пакування, а також внаслідок наявності на поверхні паперу (картону) речовин або покриттів, що мають клеїльну здатність.
Порошистість паперу (картону) (пылимость бумаги (картона)) – дефект, що відзначається відокремленням від сухого аркуша паперу (картону) частинок наповнювача та дрібних волокон.
Нерівномірний просвіт паперу (картону) (неравномерный просвет бумаги (картона)) – дефект у вигляді нерівномірного розподілу волокнистих компонентів у структурі паперу (картону) з окремими їх скупченнями, що виявляються під час розглядання в світлі, що крізь нього проходить.
Різнобічність паперу (картону) (разносторонность бумаги (картона)) – дефект, що відзначається наявністю суттєвої різниці в структурі поверхні, відтінку, чи в обробленні між двома боками аркуша паперу (картону).
Нерівномірне забарвлення паперу (картону) (неравномерная окраска бумаги (картона)) – дефект пігментованого або забарвленого паперу (картону) у вигляді нерівномірного розподілу барвника на площині полотна чи за сировинними складниками, або у вигляді відсутності його; може виникати також внаслідок різного забарвлення цих складників.
Дірчатість паперу (картону) (дырчатость бумаги (картона)) – дефект у вигляді дрібних отворів в папері (картоні)).
Пелюстка в папері (картоні) (лепесток в бумаге (картоне)) – дефект у вигляді місцевого збільшення товщини паперу (картону), яке утворюється внаслідок потрапляння в папір нерозмелених згустків волокон паперової маси.
Розшарування паперу (картону) (расслаивание бумаги (картона)) – дефект у вигляді відокремлення елементарних шарів багатошарового паперу (картону), відшарування поверхневого покриття паперу (картону) від основи.
Дроблений папір (картон) (дробленная бумага (картон)) – дефект, що виникає внаслідок порушення умов зневоднення на окремих ділянках полотна, що призводить до виникнення роздавлених ділянок та розривів на полотні.
Скручуваність паперу (картону) (скручиваемость бумаги (картона)) – дефект, що відзначається кривизною поверхні паперу (картону) у формі дуги або закрутка, що виникає внаслідок зовнішніх умов.
Зморшки на папері (картоні) (морщины на бумаге (картоне)) – дефект у вигляді зім’ятих місць на полотні паперу (картону).
Складка на папері (картоні) (складка на бумаге (картоне)) – дефект, що відзначається наявністю на поверхні полотна паперу (картону) довгастих потовщень унаслідок перегину вузьких ділянок полотна та стискання при цьому його шарів.
Жолоблення паперу (картону) (коробление бумаги (картона)) – дефект, що відзначається викривленням аркушів полотна паперу (картону) з виникненням увігнутих або опуклих ділянок.
Засміченість паперу (картону) (сорность бумаги (картона)) – дефект, що відзначається наявністю у папері (картоні) контрастних чужорідних включень розмаїтих відтінків (піску та інших мінеральних часток, вугілля, кори, костриці тощо).
Плями на папері (картоні) (пятна на бумаге (картоне)) – дефект у вигляді забруднених або напівпрозорих місць на поверхні паперу (картону).
Маркірування паперу (картону) від сітки або сукна папероробної (картоноробної) машини (маркировка бумаги (картона) от сетки или сукна бумагоделательной (картоноделательной) машины) – дефект, що виникає внаслідок утворення на поверхні паперу (картону) відбитків сітки та/або сукна папероробної (картоноробної) машини.
Заглянсованість паперу (картону) (залощенность бумаги (картона)) – дефект, що відзначається наявністю плям і смуг на папері (картоні), які виникають під час каландрування в місцях підвищеної вологості.
Смуги на папері (картоні) (полоски на бумаге (картоне)) – дефект у вигляді вузьких ділянок на папері (картоні), які відрізняються за зовнішнім виглядом або кольором від решти поверхні.
Різноколірність паперу (картону) (разноцветность бумаги (картона)) – дефект, що полягає у невідповідності кольору або відтінку паперу (картону) встановленому зразкові.
Різновідтінковість паперу (картону) (разнооттеночность бумаги (картона)) – дефект, що характеризується відмінністю відтінків на різних ділянках паперового (картонного) полотна, між аркушами або між рулонами.
Механічне пошкодження паперу (картону) (механическое повреждение бумаги (картона)) – дефект, що відзначається порушенням цілості поверхні паперу (картону).
Примітка. Порушення цілості може мати вигляд вищипів, вм’ятин, надлому (тріщини), розриву крайки полотна, розрізів та подряпин. Можливе порушення цілості одного зовнішнього шару багатошарового паперу (картону) або гофрованого картону.
Косість аркуша паперу (картону) (косина листа бумаги (картона)) – дефект, що відзначається відхиленням форми аркуша паперу (картону) від прямокутної.
Неформатний папір (картон) (неформатная бумага (картон)) – дефект, що відзначається невідповідністю паперу (картону) вимогам нормативної документації щодо формату.
Електризація паперу (картону) (электризация бумаги (картона)) – дефект, що відзначається злипанням аркушів паперу (картону) за наявності на їх поверхні електричного заряду.
Розклеювання гофрованого картону (расклеивание гофрированного картона) – дефект, що відзначається роз’єднанням плоских та гофрованих шарів картону по клейовому шву.
Нерівномірність гофрів (неравномерность гофров) – дефект, що відзначається неоднаковою висотою гофрів.
Пониклий гофр (падающий гофр) – дефект, що відзначається асиметричним профілем гофрів.
Розрив гофрів (разрыв гофров).